1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. ADNAN GÜLLÜ KİMDİR?

ADNAN GÜLLÜ KİMDİR?

01.11.1957 yılında Elbistan’ın Köprübaşı Mahallesinde altı kardeşin en büyüğü olarak dünyaya merhaba dedi.

ADNAN GÜLLÜ KİMDİR?

01.11.1957 yılında Elbistan’ın Köprübaşı Mahallesinde altı kardeşin en büyüğü olarak dünyaya merhaba dedi. İlk ve Orta Öğretimini Elbistan’da tamamladı. 1979 yılında Ankara Eğitim Enstitü’sünü bitirdi. Ayrıca 2001 yılında Anadolu Üniversitesi Öğretim Fakültesi Lisans Tamamlama Programı Sosyal Bilgiler Bölümünden mezun oldu.

Bir süre yurdun değişik bölgelerinde öğretmenlik görevinde bulundu. Daha sonra 1998 yılından itibaren Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı, daha sonra Ekim 2012 tarihinde AEL (Afşin- Elbistan Linyitleri İlkokulu)’na Müdür Yardımcısı olarak atandı ve halen aynı okulda öğretmen olarak görevini sürdürmekte iken valilik oluru ile Gazipaşa İlkokulu’a müdür yardımcısı olarak atandı. Daha sonra Suriyeli öğrenciler için açılan GEM(Geçici Eğitim Merkezi)’de Koordinatörlük görevinde bulundu. Ve buradan 17.07.2017 tarihinde emekli oldu.

Çeşitli yerel - ulusal gazete ve dergilerde, araştırma içerikli bilimsel türde makaleler yazdı. Yerel ve ulusal televizyonlarda (Best Tv, Ertv, TRT-1, TRT-2, TRT-4 TRT Gap, TRT Türk, TRT Int, Cem Tv, Tgrt, Tv, Ata Tv, Aksu Tv, Köy Tv, Meltem Tv) Elbistan konulu programlara katılarak,

Elbistan’ın tarihini ve kültürünü kamuoyuna ulaştırdı. Halen bu tür çalışmalarını devam ettirmektedir.

Ayrıca otuz yılı aşkın süredir, sürdürmüş olduğu çalışmalarının bir kısmını dört kitap halinde yayınladı, bunlar

2000 yılında “Dünden Bugüne Fotoğraflarla Elbistan”

2003 yılında “Elbistan Tarihi,”

2006 yılında “Dünden Kalan Elbistan,”

2010 yılında “12 Şubat ve Elbistan”

2016 yılında “ Bir Kentin Hafızası”

Adlı eserleridir. Bunun yanı sıra iki eseri de kitap olarak sırada yayınlanmayı beklemektedir.