1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 60 KPSS PUANIYLA BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ MEMUR ALIM İLANLARI

60 KPSS PUANIYLA BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu kurumları Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kendilerine ait internet adresleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile ilgili birimlerine memur personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

60 KPSS PUANIYLA BAŞVURU YAPABİLECEĞİNİZ MEMUR ALIM İLANLARI

Kamu kurumları Devlet Personel Başkanlığı, Türkiye İş Kurumu veya kendilerine ait internet adresleri üzerinden yayımladıkları ilanlar ile ilgili birimlerine memur personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Kamu kurumları bünyelerine bağlı birimlerin eksik kadrolarında görevlendirmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Çeşitli kurumlar aracılığıyla yayımlanan memur alım ilanlarından Kamu Personeli Seçme Sınav puanını 60, daha az veya ilgili olarak belirleyen kurumların ilanlarını haberimizde derledik.

60 KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz memur alım ilanları, 

ALIM YAPAN KURUMLAR

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre memur alımı yapacağını açıklayan kurumlar arasında aşağıda yer alan kurumlar bulunuyor.

Alım Yapacağını Açıklayan Kurumlar

 Milli Savunma Bakanlığı, Astsubay Orduevi Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Gaziantep Üniversitesi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Artvin İl Özel İdaresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kocaeli Üniversitesi, Şanlıurfa Birecik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Konya Taşkent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Isparta Senirkent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Alım yapılacak kadro detaylarına ilişkin bilgiler verdiğimiz memur alım ilanlarında, en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği kadrolar yer alıyor. Söz konusu ilanlarda ayrı önlisans ve lisans mezunu adaylar içinde azçık pozisyonlar bulunuyor. 

İlanlarda yer alan tüm kadro detaylarını haberimizin altında kurum kurum yayımladığımız ilan duyuruları aracılığıyla görüntüleyebilirsiniz.

MEMUR ALIMLARINDA ARANAN GENEL BAŞVURU KOŞULLARI

Kamu kurumları yayımladıkları personel alım ilanlarına başvuru yapacak adayların, devlet kurumlarına memur alımlarında aranan genel başvuru şartlarını taşımalarını talep ediyorlar. 

Kurumlar ayrıca adaylardan alım yapılacak pozisyona ve unvana göre belirtilen özel şartlarında adaylar tarafından sağlanmasını istiyorlar. 

İlanlarda yer alan özel şartlara ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz. 

Genel Başvuru Koşulları,

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesindeki şartları taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak (askerliğini yapmış olmak, muaf olmak veya tecilli durumda olmak) Başka kurumlara karşı mecburi hizmeti bulunmamak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kuruluşundan emekli olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı engeli bulunmamak, 

Bu koşullara ek olarak kurumlar adaylardan, atanacağı pozisyon için tabloda belirtilen öğrenim şartlarına sahip olmasını, belirtilen Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına sahip olmasını ve varsa diğer özel koşulları sağlamasını talep edebiliyorlar. 

İLANLARA BAŞVURU SÜRECİ 

Yukarıda alım yapacağını açıkladığımız kamu personeli alım ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. İlanlara başvuru bulunacak adaylar kurumlar tarafından belirtilen yöntemler ile başvurularını yapabilecekler. 

İlanlarda yer alan alım yapılacak pozisyonları, eğitim şartlarını, özel şartları, ilana başvuru sürecine ait detayları ve tüm ayrıntıları aşağıda yer alan bağlantılar aracılığıyla ulaşabilirsiniz.